91-vjeçari nga Suhareka që ka lexuar qindra libra, pa asnjë ditë shkollë

Autori:Gazeta Fjala

Edhe pse është 91-vjeç, Avdyl Curri nga Samadrexha e Suharekës akoma vazhdon të ketë një mënyrë jetese aktive.

Ai në këtë kohë dimri, mundohet t’iu ndihmoj familjarëve rreth punëve të shtëpisë.

E kur i përfundon obligimet ditore, ai ulet në vendin e tij të preferuar dhe fillon të lexoj libra.

“Libri për mua është qef e dashni. Unë knaqna kur lexoj”, shprehet Curri për emisionin #Gjesi në T7.

Përkundër moshës, 91 vjecari akoma lexon pa syve. Madje, në sirtarin e tij ka qindra libra.

“Gjsmën e tyre i kam lexuar me duar të lidhura”, rrëfen ai duke treguar që gjatë jetës ka qenë në burg.

Edhe pse ai lexon shumë libra dhe i do jashtëzakonisht shumë, tregon se nuk ka qenë në shkollë as edhe një ditë të vetme.

Se si lexon pa qenë në shkollë, e mësoni duke e shikuar materialin në linkun e mëposhtëm.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/91-vjecari-nga-suhareka-qe-ka-lexuar-qindra-libra-pa-asnje-dite-shkolle-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala