900 policë shpërblehen me nga 10 mijë euro për aksionin në “Lagjen e Trimave”

Autori:Avdyl Pajaziti

Portali maqedonas Dokaz. Mk shkruan se 900 policë të Maqedonisë kanë marrë shpërblim për askionin policor në Lagjen e Trimave në Kumanovë.

Bëhet fjalë për një shpërblim në vlerë prej 10 mijë eurove që e kanë marë cdo policë nga ky numri i përgjithshëm prej 900 policëve.

Të gjitha shpërblimet që janë dhënë ruhen si dokument dhe “sekret shtetëror “në MPB.

Ndryshe në aksionin policor në Kumanovë kundër grupit të armatosur nga Kosova u vran 8 policë të Maqedonisë, ndërsa shumë mbetën të plagosur dhe invalid.Në mesin e tyre u vra edhe një polic shiptar nga Studenicani i Shkupi, transmeton Zhurnal.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/900-police-shperblehen-me-nga-10-mije-euro-per-aksionin-ne-lagjen-e-trimave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala