9 vjeçari që fiton 1 milon dollarë në vit

Autori:Avdyl Pajaziti

Evan’it 9 vjeçar i pëlqente të luante me videolojërat e tij të preferuara, Angry Birds. Ai e kthehu hobin e tij në një biznes online mjaft fitimprurës.

Ai krijoi EvanTubeHD, duke e kthyer veten në një sipërmarrës interneti, duke fituar në vit plot një milion dollarë.

Mbiemri i Evan dhe vendbanimi i tij mbahen mjaft sekret nga prindërit. I ati, Jared, merret me menaxhimin e karrierës së të birit, duke ndihmuar në redaktimin dhe ngarkimin e videove në Youtube.

Ai mundohet që djali të jetojë një jetë të rregullt sa më shumë të jetë e mundur, pavarësisht famës së fituar në internet. Madje, edhe paratë e fituara ata i mbajnë në një fond që do ti duhen për kolegjin e 9-vjeçarit.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/9-vjecari-qe-fiton-1-milon-dollare-ne-vit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala