9 mijë gjoba për bizneset gjatë 2015’ës

Autori:Zekirja Shabani

Agjencia Tatimore e Kosovës  ka vizituar 55 mijë biznese vitin e kaluar dhe gjatë ka shqiptuar 8 mijë gjoba mandatare.

Përveç këtyre  dhe 791 gjoba  tjera janë bërë për mallin pa prejardhje si rezultat i parregullsive të konstatuar, shkruan Gazeta Fjala.

ATK vjet kishte planifikuar të realizonte 45 mijë vizita ndërsa ky plan është realizuar për 20.7 përqind më tepër në të gjitha komunat e Kosovës./Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/9-mije-gjoba-per-bizneset-gjate-2015es/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala