Autori:Zekirja Shabani

Squirrel recreates Michelangelo's painting of the creation of Adam...This hungry squirrel recreated Michelangelo's famous painting of the creation of Adam as it reached for a walnut...The hilarious snap was captured in a park and shows the furry critter clinging on to a tree while stretching for a snack...The stunning photo looks like the famous picture on the ceiling of the Sistine Chapel in which God gives Adam the spark of life through his fingers...Photographer Stanislav Duben, 33, took the photo of his 16 year-old-sister, Aneta, as she fed the squirrel...Stanislav Duben..Stanislav Duben/ Solent News & Photo Agency.UK +44 (0) 2380 458800.
Squirrel recreates Michelangelo’s painting of the creation of Adam…This hungry squirrel recreated Michelangelo’s famous painting of the creation of Adam as it reached for a walnut…The hilarious snap was captured in a park and shows the furry critter clinging on to a tree while stretching for a snack…The stunning photo looks like the famous picture on the ceiling of the Sistine Chapel in which God gives Adam the spark of life through his fingers…Photographer Stanislav Duben, 33, took the photo of his 16 year-old-sister, Aneta, as she fed the squirrel…Stanislav Duben..Stanislav Duben/ Solent News & Photo Agency.UK +44 (0) 2380 458800.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/78837-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala