7 mijë e 500 euro për lulet e Yagcilarit (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Zyrat e Ministrisë së Administratës Publike tash e tutje do te duken më të bukura. Në dollapët e tyre tani do të ketë të vendosura edhe lule të freskëta.

Për këtë çështje, MAP që drejtohet nga Mahir Yagcilar ka shpallur edhe tenderë, vlera e të cilit do të jetë 7 mijë e 415 euro.

Tenderin “Furnizimi me lule për nevoja të MAP’së” e ka fituar kompania  “Las Pa llmas “     në mesin e tri kompanive konkurrente. Shërbimin me lule kjo kompani do ta bëjë për një vit rresht.

MAP dhe “Las Pa llmas “   sot do ta nënshkruajnë këtë kontratë./GazetaFjala/.

MAP

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/7-mije-e-500-euro-per-lulet-e-yagcilarit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala