67 mijë euro për fasadë të Komunës së Shtimes (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Kryetari i Komunës së Shtimes, Naim Ismajli, ka vendosur ta rregulloj objektin ku kalonë pjesën më të maadhe të ditës. Ai ka ndarë 67 mijë euro për fasadimin e objektit të komunës dhe meremetimin e brendshëm të saj.

Për të kryer meremetimet është zgjedhur kompania “Kos- Ing”, sh.p.k. si më e lira në mesin e 22 kompanive që ishin në garë. Vlera më e lartë e ofruar pë ti kryer këto punë sipas njoftimit për tender ishte 99.8 mijë euro.

Nënëshkrimi i kontratës mes komunës dhe punëkryesit është paraparë të bëhet me 5 maj dhe do ttë zgjasë për dy vite.

shtime

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/67-mije-euro-per-fasade-te-komunes-se-shtimes-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala