66 për qind të pakënaqur me Veselin

Autori:Avdyl Pajaziti

UNDP dhe USAID kanë lansuar Pulsin Publik, ku thuhet se vetëm 18 % e kosovarëve janë të kënaqur me institucionet ekzekutive, legjislative dhe gjyqësore në vendin tonë.

Ndërsa, për punën e kryeministrit, 74 për qind e qytetarëve të Kosovës janë të pakënaqur me punën e Isa Mustafës, ndërsa 66 për qind prej tyre janë shprehur të pakënaqur me punën e kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.

Shefi i UNDP-së në Kosovë, Andrew Russell deklaroi se që nga marsi i këtij viti e deri në shtator ka pasur rënie të nivelit të kënaqshmërisë në të tria pushtetet në vend, atë ekzekutiv, ligjvënës dhe në gjyqësor.

James Hope, drejtor i USAID tha se përkundër që sfidat janë shumë të mëdha për Qeverinë dhe institucionet qendrore në vend, po aq të mëdha janë edhe pritjet e qytetarëve karshi këtyre institucioneve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/66-per-qind-te-pakenaqur-me-veselin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala