60 euro për certifikim

Autori:Avdyl Pajaziti

Automjete që për lëndë djegëse kanë gazin llogaritet të jenë rreth 4500 vetura.

60 euro është çmimi i certifikimit të makinave me gaz nga “LEKA-GAS”.

“Ndërmarrja ka pozitë dominuese nëse, si furnizues ose blerës i disa llojeve të caktuara të mallrave ose shërbimeve:nuk i nënshtrohet konkurrencës së lirë në treg; nëse ka pjesëmarrje më të madhe se dyzet perqind (40%) në treg”, thuhet në nenin 10 të Ligjit për Mbrojtjen e Konsumatorëve.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/60euro-per-certifikim/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala