60 mijë euro naftë për veturat e ujësjellësit të Mitrovicës (Dokument)

Autori:Zekirja Shabani

Ujësjellësi Rajonal në Mitrovicë ka planifikuar ti shpenzojë 46 mijë litra karburante për një vit. Për këtë ka përzgjedhur edhe kompaninë “Alfa Trade”, nga Klina e poshtme e Komunës së Skenderajt, tek e cila do ti furnizoj automjetet me naftë e benzinë.

E tërë kjo sasi e karburanteve do të kushojë 59,950.00 euro.

PËr shkak të telasheve në përzgjedhjen e fituesit tenderi për furnizim me karburante për vetrat e kësaj kompanie ishte anuluar nee fillim të muajit prill.

Ndërkaq, në të fundit këanë aplikuar tre operatorë dhe nuk dihet nëse ka ankesa apo do të nënshkruhet me 11 maj sic është paraparë.

tender

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/60-mije-euro-nafte-per-veturat-e-ujesjellesit-te-mitrovices-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala