6 vjet pritje për këtë fotografi (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Për të realizuar një fotografi të tillë fotografit Alan McFayden, i është dashur që të presë 6 vite me radhë. Gjatë kësaj periudhe ai kishte bërë 720,000 fotografive vetëm për ta kapur këtë fotografi të mrekullueshme, por që padyshim ia ka vlejtur.

“Unë doja që fotografia të ishte një zhytje e përsosur, pa të meta, zhytja plotësisht e drejtë, pa asnjë spërkatje të ujit dhe kjo fotografi ka kërkuar jo vetëm që unë të jem në vendin e duhur por edhe zogu ta bëjë fotografinë e mahnitshme”, ka thënë McFayden.

Pavarësisht se ai ka shpenzuar rreth 4,200 orë për ta bërë këtë fotografi në Skoci, Alan thotë se ia ka vlejtur./albeu.com/

214244

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/6-vjet-pritje-per-kete-fotografi-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala