59 mijë euro kosto e 4 mijë shtyllave anti-parking

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka dalë që t’i shikojë nga afër punimet për vendosjen e shtyllave anti-parking në disa rrugë të prishtinës.n

“Ai vizitoi rrugën “Dëshmorët e Kombit”, rrugën “Eqrem Çabej” tek Qendra Tregtare në Breg të Diellit, si dhe rrugën “Nazim Gafurri”, si disa nga rrugët ku trotuaret kanë qenë komplet të zaptuara nga makinat”, thuhet në njoftimin për media të Komunës së Prishtinës.

Komuna po ashtu ka bërë të ditur se në Prishtinë janë 4000 shtylla anti-parking që do të vendosen gjithsejtë në 17 rrugë të kryeqytetit, për ta bërë më të lehtë qarkullimin e këmbësorëve dhe njëkohësisht do ta rrisin sigurinë e tyre.

Vlera e përgjithshme e këtij projekti është 59600 euro.

Shpend Ahmetiii

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/59-mije-euro-kosto-e-4-mije-shtyllave-anti-parking/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala