51 mijë euro për armët e IPK-së

Autori:Gazeta Fjala

Inspektorati Policor i Kosovës do të bëjë furnizimin me armë për një vit.

Rreth 51 mijë e 760 euro do t’i kushtojnë armët këtij institucioni, shkruan Gazeta Fjala.

Kompania “Reload”,  është kompania fituese e tenderit cila për një vit do ta furnizoj  IPK-në me armë. Kontrata është nënshkruar  më 21 qershor.

Vlera e parashikuar e kontratës ishte 56 mijë euro./GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/51-mije-euro-per-armet-e-ipk-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala