500 bursa për nxënësit e komunitetit RAE

Autori:Avdyl Pajaziti

500 nxënës të komunitetit romë, egjiptianë ashkalitë arsimit parauniversitar do të perfitojnë bursa nga ministria e arsimit në bashkëpunim me organizatën ” Voice of Roma, Ashkali Egjiptian”.

Zyrtari për bursa dhe monitorim nga kjo organizatë Erxhan Galushi tha për Klan Kosovën se për një vit rresh nxënësit do të përfitojnë për çdo muaj brusa në vlerë të 30 eurove.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/500-bursa-per-nxenesit-e-komunitetit-rae/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala