4 të plagosur nga sulmi vetvrasës në Turqi

Autori:Avdyl Pajaziti

Një tjetër sulm vetvrasës ka ndodhur në Turqi, ku sipas raportimeve mbetën të plagosur 4 policë turk teksa një i terrorist i dyshuar nga Shteti Islamik hodhi vetën në erë.

Turqia aktualisht pret samitin e G20, ku axhenda e tyre është fokusuar në parandalimin dhe luftimin e terrorizmit.

Sulmi i sotëm ndodhi rreth 800 km larg nga Antalia, ku edhe është duke u mbajtur samiti dy ditor, transmeton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/4-te-plagosur-nga-sulmi-vetvrases-ne-turqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala