4 fjalëkalimet që nuk duhet t’i përdorni kurrë

Autori:Avdyl Pajaziti

Më poshtë mund të mësoni për katër fjalëkalimet të cilat nuk duhet t’i përdorni kurrë – dhe nëse i përdorni, t’i ndërroni.

Sipas ekspertëve të teknologjisë, fjalëkalimet lehtë mund të thyhen nga kushdo nëse nuk i kushtoni rëndësi përpilimit të tyre.

Kështu, sipas tyre, këta janë katër fjalëkalimet që nuk duhet t’i përdorni – dhe nëse i përdorni, t’i ndërroni:
1. 12345678
2. Emri dhe mbiemri juaj apo i ndonjë anëtari të familjes
3. 111111
4. Numri i telefonit tuaj (lajmi.net)

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/4-fjalekalimet-qe-nuk-duhet-ti-perdorni-kurre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala