Pyjet e pasura me florë dhe faunë mbulojnë rreth 60% të territorit të Kosovës kjo vije si rezultat i ndryshimeve klimatike, pedologjike dhe hidrografike të cilat kanë ndikuar në llojllojshmërinë e botës bimore dhe shtazore.

Autori:Avdyl Pajaziti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/39600-2/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala