36 aksidente trafiku për 24 orë

Autori:Avdyl Pajaziti

Policia e Kosovës raporton se vetëm 24 orët e fundit ka pasur 11 aksidente me të lënduar, ndërsa edhe 25 aksidente tjera janë shkaktuar në komunikacion por që nuk ka pasur të lënduar. Për fat të mirë në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë aksident me fatalitet. E Policia e Kosovës mbrenda 24 orëve ka shqiptuar gjithësej 755 tiketa trafiku.

STATISTIKAT E PËRGJITHSHME

Aksidente fatale 000
Aksidente me të lënduar 011
Aksidente pa të lënduar 025
Tiketa trafiku të shqiptuara 755
Arrestime 033
Në mbajtje 007

 

 

 

 

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/36-aksidente-trafiku-per-24-ore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala