Mali i Zi nuk i pranon 23 ton patate të Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

23 ton patate nga Kosova janë kthyer mbrapsht nga Mali i Zi, për arsye se ato përmbanin “organizma të dëmshëm”.

Sipas mediave malazeze, Inspektoriati ka kthyer patatet Kosovare në kufi me Shqiqipërinë, dhe ditë më parë ishin kthyer edhe 32 tonë sosh nga Serbia sepse ato përmbanin insekte.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/32-ton-patate-nga-kosova-kthehen-mrapsht-nga-mali-i-zi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala