3 mënyra për të implikuar një shprehi të mirë

Autori:Avdyl Pajaziti

Nevoja për shprehi të mira është e paevitueshme. Implikimi i tyre në jetën tonë është më e thjeshtë sesa që që mendojme. Këtu janë tri mënyra të thjeshta për ti përqafuar shprehitë e mira.

  1. Duhet të fillosh me një version të shprehisë e cila është mëse e lehtë për ty. Duhet të jetë aq e lehtë saqë nuk mund ti thuash jo bërjes së saj.
  2. Duhet ta rrisësh shprehinë qdo ditë, por në mënyrë jashtëzakonisht të vogël.
  3. Edhe pas rritjes së shprehisë, të gjitha përsëritjet duhet të jenë të lehta. E gjithë shprehia duhet të ndahet në pjesë të vogla ne qoftë se është e nevojshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/3-menyra-per-te-implikuar-nje-shprehi-te-mire/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala