29 investitorë nga India ia mësyjnë Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Investitorë të ndryshëm nga India  kanë qëndruar të mërkurën në Kosovë.  29 biznese të këtij shteti kanë bërë vizita në institucionet e Kosovës, ku edhe janë interesuar për kushtet që ofron vendi për ta.

Gjatë qëndrimit në Agjencinë Kosovare e Privatizimit, investitorët e këtij vendi kanë shikuar mundësit për pjesëmarrje në portfolion e privatizimit.

“Investohet kërkuan që të informohen rreth mundësive për pjesëmarrje në portfolion e privatizimit si dhe për kërkesat ligjore për pjesëmarrje në valët e ardhshme të privatizimit, ndërkaq shprehën interesimin e tyre për të investuar kapitalin e tyre në Kosovë”.

Zyrtarët e AKP-së, siç thuhet në njoftimin për media kanë përgatitur një prezantim për investitorët nga India me portfolion e aseteve të ndërmarrjeve shoqërore të mbetura për privatizim të mëtutjeshëm dhe i siguruan ata se në përputhje me ligjin AKP do ti regjistroj në regjistrin e investitorëve potencial.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/29-investitore-nga-india-ia-mesyjne-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala