Akuzon Pacolli

Autori:Avdyl Pajaziti

Lideri i AKR’së, dhe biznesmeni Behgjet Pacolli ka lëshuar akuza të rënda në drejtim të Kryeministrit Isa Mustafa dhe Zëvendësit të tij Hashim Thaçi se po e ngufasin ekonominë e Kosovës.

Pacolli ka shkruar se ka humbur kuptimi i tregut të lirë për shkak se po u jepet hapësirë vetëm bizneseve të afërta me partitë politike.

Ai ka thënë se monopoli i krijuar në Kosovë prodhon edhe korrupsionin.

Këto janë tri fjalitë e e Behgjet Pacollit:

Untitled

“Athua a e dinë Isa edhe Hashimi këtë gjendje apo ata janë pajtuar me këtë.Deri kur do të luhët me fatin e qytetarëve”?

“Monopoli ekonomik(edhe pse shumë primitiv) po ndikon fuqishëm në ikjen e investitorëve nga Kosova.Monopoli gjeneron korrupcion”.

“Tregu i Kosovës është duke u ngulfatur nga businesset e afërta me partit politike.Ka humb kuptimi i tregut te lirë”.

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/2839/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala