2000 euro shpërblim per atë që i denoncon keqpërdorimet në Gjilan

Autori:Zekirja Shabani

Të gjithë ata që kanë informata të besueshme për keqpërdorime në Komunën e Gjilanit mund të fitojnë nga 2000 euro shpërblim nëse i denoncojnë rastet.

Kështu u ka bërë thirrje kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, të gjithë qytetarëve.

“Unë ftojë çdo qytetarë, institucion, organ, zyrtar, këshilltar, deputet, dhe të gjithë ata që kanë informata të besueshme për keqpërdorime ta denoncojnë dhe ta marrin shpërblimin 2000 euro. Ju siguroj që prokuroria dhe policia e shtetit e ruajnë konfidencialitetin. Të gjithë ata që denoncojnë drejtë e garanton ligji, e mbron ligji dhe nuk do të zbulohet nga askush, ndërsa shpërblimi garantohet për denoncim” ka thënë Haziri.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/2000-euro-shperblim-per-ate-qe-i-denoncon-keqperdorimet-ne-gjilan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala