20 kosovarë kthehen mbrapsht tek Dheu i Bardhë

Autori:Avdyl Pajaziti

Rreth 20 persona të cilët ishin nisur për në Serbi e më pas drejt vendeve të përendimit janë kthyer sonte në pikë kalimin kufitarë tek Dheu i Bardhë.

Kthimin e tyre e ka bërë e policia kufitare e Kosovës.

Burime të Gazetës Fjala bëjnë me dije se policia kishte hetuar se këta persona qëllim kishin migrimin dhe pasi i ka pyetur ata rreth destinacionit ka marr vendim për kthimin e tyre mbrapsht.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/20-kosovare-kthehen-mbrapsht-tek-dheu-i-bardhe/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala