20 e 50 eurot më të falsifikuarat

Autori:Avdyl Pajaziti

Banka Qendrore Evropiane (BQE), ka tërhequr nga qarkullimi 838 mijë kartëmonedha të falsifikuara nga qarkullimi gjatë vitit të kaluar.

Letra e monedhave të tërhequra kapi një shumë prej 35 miliardë euro.

Prerjet më të falsifikuara janë ato të prerjeve 20 dhe 50 euro, thuhet në raportin vjetor të BQE-së.

Aktualisht në qarkullim janë 17 milionë kartëmonedha të vërteta.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/20-e-50-eurot-me-te-falsifikuarat/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala