1990-1992, imazhe të një Shqipërie që nuk shlyhet nga kujtesa (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Këto foto të fotografit grek Nikos Economopoulos, përmbledhin harkun kohor 1990-1992.

Siç shihet fotografi ndalet te njerëzit, fytyra e tyre, veshja, shikimi, ecja, argëtimi për të na dhënë një panoramë të asaj që Shqipëria ishte asokohe.

Por edhe për të na vënë një pasqyrë.

Dikujt mund t’i ngacmohen edhe kujtime, por ndonëse kanë kaluar kaq shumë vite, mund të kujtojmë shumçka sikur të ishte dje. (Magnumphotos)
Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/1990-1992-imazhe-te-nje-shqiperie-qe-nuk-shlyhet-nga-kujtesa-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala