18 vjeçari shqiptar vritet në Siri

Autori:Gazeta Fjala

Një 18-vjeçar nga Plava mbeti i vrarë në luftimet në Siri.

Mësohet se Ernad Hysenaj, me origjinë nga Plava e Malit të Zi ka humbur jetën në janar, por familja e tij mësoi këto ditë për vdekjen e djalit të tyre.

Sipas mediave shqiptare në Malin e Zi, shqiptari kishte udhëtuar drejt Gjermanisë dhe më pas ishte larguar në Turqi dhe më pas në Siri, përcjell lapsi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/18-vjecari-shqiptar-vritet-ne-siri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala