Gjakova drejt librit të Genisit

Autori:Avdyl Pajaziti

Një iniciativën e bërë në Gjakovë po pretendon të hyjë në Librin e Genisit. Është fjalë për pemën me fruta më të lartë në botë.

Alket Pozhegu morri këtë iniciativë për ta thyer rekordin e Genisit. Ai krijojë pemën të cilën pretendon që është më e gjata e këtij lloji në botë, ku përdori rreth 1300 copë fruta.

Kurse, inxhinieri i Gjeodezisë, Nehru Maloku tha se kjo pemë me fruta ka lartësinë më të madhe që është bërë deri tash.

Pozhegu këta fruta i bleu vet, ndërkohë për ta ndërtuar këtë pemë i ndihmuan edhe të tjerët./Tv Syri/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/13298/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala