11 foto të 11 shtatorit

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot, 14 vjet më parë, kishte ndodhur njëri nga sulmet më të mëdha terroriste në Amerikë, që kishte shkaktuar vdekje dhe lëndime të mëdha.

Me rastin e përkujtimit të viktimave të 11 shtatorit 2001, “National Geographic” ka bërë një përmbledhje të fotografive të gjërave të mbetura pas këtij sulmi, transmeton Koha.net.

Shkatërrimi i kullave binjake kishte lënë të vdekur afër 3 mijë veta dhe me mijëra të tjerë ishin lënduar në New York.

Shënime personale, libra, këpucë, çelësa të makinës e gjëra të tjera publikohen nga “National Geographic”. Përmes këtyre imazheve kujtohet tragjedia që ka shkaktuar në jetën e njerëzve ky sulm.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/11-foto-te-11-shtatorit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala