Komuna merr përsipër shpenzimet e varrimit

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Qytetarët e Prishtinës më nuk do ti kenë dert shpenzimet varrimit pasi që Komuna e Prishtinës ka marrur përsipër pagesën e tyre.

Këto shpenzime arrijnë shifrën deri në 170 euro, dhe do të paguhen nga buxheti i Prishtinës. Këtë e kanë bërë të ditur zyrtarët e Bashkësisë Islame të Kosovës, dega Prishtinë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10748/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala