10-vjeçari merr hashash në shkollë, shoku i klasës e “spiunon” te mësuesja

Autori:Gazeta Fjala

Një 10-vjeçar në zonën e Alessios pranë Savonës është raportuar se kishte marrë lëndë narkotike me vete në shkollë.

Shërbimet sociale e kishin gjetur brenda në çantën e tij të shkollës dhe çështja u raportua në gjykatën e të miturve.

Ai e nxori drogën nga çanta dhe ia tregoi shokëve të tij të klasës në shkollën fillore, shkruajnë mediat italiane. Qëllimi i tij ishte t’i bënte përshtypje miqve të tij, por nuk i shkuan planet ashtu siç i kishte menduar.

Një prej nxënësve e raportoi incidentin tek mësuesja, e cila më pas njoftoi policinë. Oficerët gjetën hashashin në mes të librave, ndërsa djali filloi të qante.

Kanë nisur hetimet për të zbuluar se prej kujt e kishte siguruar lëndën narkotike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-vjecari-merr-hashash-ne-shkolle-shoku-i-klases-e-spiunon-te-mesuesja/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala