10 vendet më të mira për të jetuar

Autori:Gazeta Fjala

InterNations, është rrjeti më i madh botëror i njerëzve që punojnë jashtë vendlindjeve të tyre.

Kohën e fundit ata kanë realizuar një  hulumtim dhe kanë anketuar rreth 14.400 emigrantë nga e gjithë bota për t’i pyetur se cili është vendi më i mirë për të jetuar.

Të anketuarit u përgjigjën në pyetjet në lidhje me aspekte të ndryshme të jetës së përditshme, të tilla si: cilësia e jetës, jeta familjare, financat personale e kostoja e jetesës.

Ndoshta vendet që menjëherë iu shkojnë ndër mend kur flitet për vendet më të mira për të jetuar janë Franca, Japonia e Britania e Madhe po ky hulumtim paraqet vende tërësishtë tjera.

Më poshtë mund të shikoni listën prej 10 vendeve më të mira për të jetuar.

  1. Panama
  2. Ekuadori
  3. Meksiko
  4. Kanada
  5. Malta
  6. Luksemburgu
  7. Singapor
  8. Australia
  9. Zelanda e Re
  10. Tajlanda

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-vendet-me-te-mira-per-te-jetuar/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala