10 vendet me rrogat më të larta në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Organizata e bashkëpunimit dhe zhvillimit ekonomik (OECD), e cila i monitoron dhe i analizon 34 vende të botës, së fundi ka publikuar një listë prej 24 vendesh duke treguar pagën për orë.

Australia dhe Luksemburgu i prijnë kësaj liste me rrogë mbi 9 dollarë. Ndërsa dy të fundit janë Letonia dhe Meksika me rrogë për orë nën 2 dollarë.

Këto paga janë të llogaritura për orë pas taksave.

  • Australia – 54 dollarë për orë.
  • Luksemburgu – 9.24 dollarë për orë.
  • Belgjika – 8.57 dollarë për orë.
  • Irlanda – 8.46 dollarë për orë.
  • Franca – 8.24 dollarë për orë.
  • Holanda – 8.20 dollarë për orë.
  • Zelanda e Re – 7.55 dollarë për orë.
  • Gjermania – 7.19 dollarë për orë.
  • Kanada – 7.18 dollarë për orë.
  • Britania e Madhe – 7.06 dollarë për orë. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-vendet-me-rrogat-me-te-larta-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala