10 vendet më përrallore në tokë

Autori:Avdyl Pajaziti

Duken si pamje të shkëputura nga një film apo ndonjë pikturë, por në të vërtetë këto vende përrallore gjenden në tokë.

E përditshmja amerikane Huffingtonpost sjell 10 prej vendeve më me shumë ngjyra në Tokë. /qiriu.net/

Kodra Shibazakura – Japoni

Procida – Itali

Fushat me livando – Francë

Fushat me tulipanë – Hollandë

Great Barrier Reef – Australi

Liqeni Natron – Tanzani

Liqeni Retba – Senegal (ky liqen ka këtë ngjyrë për shkak të një bakteri të padëmshëm për njerëzit).

Lumi Caño Cristales – Kolumbi (Njihet ndryshe si lumi me 5 ngjyra)

Parku Kombëtar “Lugina e Luleve” – Indi

Luoping – Kinë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-vendet-me-perrallore-ne-toke/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala