10 vendet me internetin më të shpejtë

Autori:Avdyl Pajaziti

Vetëm më disa klikime në tastierë dhe me lëvizje të miut, ne kemi qasje në informacione të pakufishme të cilat njerëzimi nuk i ka pasur më herët.

Por në qoftë se ke shpejtësi të internetit të vogël, atëherë pritja për faqen që të hapet, videon të filloj, apo shkarkimin e gjërave ka ndjenjën se nuk do të përfundoj kurr.

Shpejtësia e shpejtë e internetit është një indikator i madh në përdorimin e saj, këtu janë 10 vendet me shpejtësinë e internetit më të shpejtë.

  • Finlanda – shpejtësia mesatare: 12.1 Mbps. Shpejtësia e internetit është përmirësuar nga viti i kaluar për 33 përqind.
  • Republika e Qekisë – mesatarja: 12.3Mbps. Me përimriësim nga viti i kaluar 24 pëqrind.
  • Irlanda – 12.7Mbps, mesatarja, dhe përmirësime me 24 përqind.
  • Letonia – ka shpejtësi mesatare të internetit 13 Mbps. Që nga viti i kaluar ka 25 përqind përmirësim.
  • Holanda – Mesatarja e Mbps: 14.2
  • Zvicra – Mbps mesatare: 14.5, ka përmirësime nga viti e kaluar për 34 përqind.
  • Suedia – 14.5 Mbps.
  • Japonia – Mesatarja e Mbps: 15.2, dhe me përmirësime 16 përqind që nga viti i shkuar.
  • Hong Kong – Mbps: 16.8, dhe me përmirësime drastike që nga viti i kaluar 37 përqind.
  • Korea Jugore – Mbps mesatare: 22.2, dhe me përmirësim që nga viti i kaluar, vetëm 1,6 përqind.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-vendet-me-internetin-me-te-shpejte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala