10 vendet ku punohet më shumë në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në disa vende, punonjësit kalojnë më shumë orë në punë, por paguhen më pak. Në disa vende të tjera, punohet mesatarisht 6 apo 7 orë në ditë për paga shumë më të larta. Ja çfarë na tregojne statistikat e fundit nga  OECD.

Më poshtë po ju paraqesim vendet ku punohet më shumë:

1. Republika Sllovake, 1786 orë në vit  

 

2. Meksikë, 1866 orë në vit

 

3. Turqi, 1877 orë në vit

 

4. Estoni, 1879 orë në vit

 

5. Poloni, 1939 orë në vit

 

6. Republika Çeke, 1947 orë në vit

 

7. Hungari, 1961 orë në vit

 

8. Rusi, 1976 orë në vit

 

9. Kili, 2068 orë në vit

 

10. Koreja e Jugut, 2193 orë në vit

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-vendet-ku-punohet-me-shume-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala