10 Ushqime që e bëjnë lëkurën perfekte

Autori:Avdyl Pajaziti

Dermatologia, në një intervistë për Huffington Post ka bërë një listë ushqimesh që ndihmojnë në rregullimin e shkëlqimit të lëkurës, elasticitetit dhe hidratimin e saj.

Kosi-  Kosi shërben për të mbajtur aktiv florën intestinale dhe rregullimin e funksionimit intestinal. Kjo çon në thithjen më të mirë të ushqimeve dhe shmang shfaqjen e puçrrave.

Çaji jeshil – Është i pasur me antioksidantë shumë të fuqishëm që veprojnë kundër radikaleve të lira dhe stresit oksidativ të shkaktuar nga stresi, ndotja dhe kequshqyerja. Është mirë të pihet pa sheqer dhe i ngrohtë.

Arrat – Përmbajnë Omega3 dhe 6, yndyrna që janë përbërës thelbësor të cipës së qelizave. Gjithashtu kontribuojnë në mbajtjen ulët të nivelit të kolesterolit në gjak duke bërë elastike membranën e qelizave të zemrës dhe të arterieve. E gjitha kjo i dhuron lëkurës shkëlqim dhe kompaktësi. Arrat janë të pasura me vitamin E, një tjetër anti- oksidant i fuqishëm.

Sardelet –  Por edhe peshqit shpatë dhe toni janë të pasura me acide yndyrore (Omega3 dhe 6) dhe gjithashtu përmbajnë proteina që janë të rëndësishme për strukturën e lëkurës. Gjithashtu duke qenë se janë burim proteinash përmirësojnë edhe metabolizmin qelizor.

Mishi i kuq – Furnizon me proteina në nivel të lartë ushqyes që janë në bazë të strukturës së lëkurës sepse lëkura është e përbërë nga kolagjen dhe elastin. Pikërisht për këtë mishi i kuq ofron mbështetje, tonifikim dhe kompaktësi. Gjithashtu furnizon trupin me hekur dhe përmirëson oksigjenimin e indeve.

Drithërat –  Gruri, thekra, orizi, avena dhe elbi ndihmojë në funksionimin intestinal dhe furnizojnë trupin me antioksidantë falë përmbajtjes së tyre me vitamina (grupi B dhe vitamina E), kripëra minerale (hekur, magnez, zink, potas, selen), acide yndyrore dhe përbërës të tjerë bioaktivë. Janë më të mira drithërat integrale që janë më të pasura me fibra dhe ndihmojnë në eliminimin e papastërtive duke e bërë lëkurën më tonike dhe të pastër.

Frutat e perimet e verdha e të kuqe – Papajaja, kungulli, rrepa, speca, limoni dhe portokalli janë veçanërisht të pasura me vitamicë C dhe kanë një funksion anti-oksidant dhe ndihmojnë në prodhimin e kolagjenit. Gjithashtu janë të pasura me karoten dhe flavonoid që ndihmojë në neutralizimin e radikaleve të lira dhe ndihmojnë nga rrezet ultraviolet, nga të cilat duhet të keni kujdes edhe në dimër sepse janë shkaku kryesor i plakjes.

Makaronat dhe buka – Është gabim të “dënosh” karboidratet sepse furnizojnë me energji qelizore, të nevojshme për rinovimin qelizor. Makaronat dhe buka nëse hahen të shoqëruara me perime të verdha e të kuqe, forcojnë efikasitetin e tyre.

Soja – Është e pasur me isoflavon, një proteinë vegjetale që lufton kolesterolin, ndihmon në mirëmbajtjen e arterieve dhe qarkullimin, çka jep efektet e veta edhe në lëkurë. Është ideale për gratë duke nisur nga 40 vjeç e lart sepse minimizon aksionin e estrogjenit të prodhuar natyralisht nga trupi, por që nga kjo moshë e në vazhdim pakësohet. Çdo ditë duhet ngrënë të paktën një ushqim me përmbajtje soje, duke nisur nga drithi i zakonshëm në sallatë, kosi i sojës e deri tek fasulet.

Veza – Është një burim i rëndësishëm proteinash, kripërash minerale, por edhe vitaminash, ne veçanti B12 dhe B2. Veza është një burim metabolik dhe energjitik i rëndësishëm që stimulon energjinë qelizore dhe rinovimin e lëkurës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-ushqime-qe-e-bejne-lekuren-perfekte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala