10 telefonat më të mirë të javës

Autori:Avdyl Pajaziti

Si çdo javë bëhet grafiku i telefonave më të preferuar dhe më të kërkuar në treg. Grafiku i 10 telefonave më popullorë përmban një listë të pajisjeve që kanë pasur një shikueshmëri të lartë tek GSMArena.

Mbretërit e listës për këtë javë janë Samsung Galaxy J7 dhe J5, duke lënë pas modelin që kryesoi për 10 javë rrjesht Lenovo Vibe K4.

Lista vijon me modelet e Samsung Galaxy S6, Galaxy J2 dhe Grand Prime, të cilët kanë arritur të mbajnë pozicionet e javës së kaluar, të katërtin, të pestin dhe të gjashtin, përkatësisht.

Ndërsa sipas listës shikohet se Galaxy Note5 është ngjitur dy pozicione më sipër dhe tani gjendet në vend të shtatë, ndërsa iPhone 5s dhe iPhone 6s kanë mbajtur vendet e tyre.

Samsung Galaxy J7
1
Samsung Galaxy J5
2
Lenovo Vibe K4 Note
226598
Samsung Galaxy S6
4
Samsung Galaxy J2
55
Samsung Galaxy Grand Prime
6
Samsung Galaxy Note 5
7
Apple iPhone 5s
8
Xiaomi Redmi Note 3
9
Apple iPhone 6s
10

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-telefonat-me-te-mire-te-javes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala