10 telefonat më të mirë për momentin

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëse po planifikoni të blini një telefon të ri dhe jeni në dilemë se kë të zgjidhni, website “Techradar” sjell 10 smartphonët më të mirë të momentit. Përzgjedhja e tyre u realizua pas testeve të shumta dhe në bazë të parametrave etj.

11

  1. Nexus 6Telefoni më i mirë i prodhuar nga Google deri më tani.

Sistemi Operativ: Android 5 | Madhësia e ekranit: 5.96-inç | Rezolucioni: 2560 x 1440 | Memorie: 3GB | Hapësira (Storage): 32GB/64GB | Bateria: 3,220mAh | Kamera nga pas: 13MP | Kamera nga para: 2MP

2

  1. Sony Xperia Z3 /Një telefon solid me ekran tepër të mirë dhe bateri jetëgjatë.

Sistemi Operativ: Android 5 | Madhësia e ekranit: 5.15-inch | Rezolucioni: 1920 x 1080 | Memorie: 3GB | Hapësira (Storage): 16GB/32GB | Bateria: 3,100mAh | Kamera nga pas: 20.7MP | Kamera nga para: 2.2MP

6Plus-

  1. iPhone 6 Plus/ Telefoni me ekranin më të madh prodhuar nga Apple.

Sistemi Operativ: iOS 8 | Madhësia e ekranit: 5.5-inch | Rezolucioni: 1920 x 1080 | Memorie: 1GBHapësira (Storage): 16GB/64GB/128GB | Bateria: 2,915mAh | Kamera nga pas: 8MP | Kamera nga para: 1.2MP

3

  1. Samsung Galaxy Note 4/ Phablet –i më i madh i Samsung, është telefoni më i mirë me ekran të madh.

Sistemi Operativ: Android 5 | Madhësia e ekranit: 5.7-inch | Rezolucioni: 2560 x 1440 | Memorie: 3GB | Hapësira (Storage): 32GB | Bateria: removable 3,220mAh | Kamera nga pas: 16MP | Kamera nga para: 3.7MP

XperiaZ3Compact-

  1. Sony Xperia Z3 Compact/ Një telefon i vogël Android me paramentra të mëdha.

Sistemi Operativ: Android 5 | Madhësia e ekranit: 4.6-inch | Rezolucioni: 1280 x 720 | Memorie: 2GB |Hapësira (Storage): 16GB | Bateria: 2,600mAh | Kamera nga pas: 20.7MP | Kamera nga para: 2.2MP

htc-one-m9

  1. HTC One M9/ HTC vijon të prodhojë një prej telefonave më të bukur të botë.

Sistemi Operativ: Android 5 | Madhësia e ekranit: 5-inch | Rezolucioni: 1920×1080 | Memorie: 3GB |Hapësira (Storage): 32GB | Bateria: 2840mAh | Kamera nga pas: 20.7MP | Kamera nga para: 4MP

GalaxyS6Edge-Press-02-650-80

  1. Samsung Galaxy S6 Edge/ Gjenerata e së ardhmes të telefonave celulare dhe parametra impresive.

Sistemi Operativ: Android 5 | Madhësia e ekranit: 5.1-inch | Rezolucioni: 1440 x 2560 | Memorie: 3GB | Hapësira (Storage): 32GB/64GB/128GB | Bateria: 2560mAh | Kamera nga pas: 16MP | Kamera nga para: 5MP

LGG4

  1. LG G4/Një smartphone me lëkurë luksoze që përpiqet t’i kënaqë të gjithë.

Sistemi Operativ: Android 5.1 | Madhësia e ekranit: 5.5-inch | Rezolucioni: 2560 x 1440 | Memorie: 3GB | Hapësira (Storage): 32GB | Bateria: removable 3,000mAh | Kamera nga pas: 16MP | Kamera nga para: 8MP

iPhone-6
   2.       iPhone 6/ (Pasi modelet e reja nuk kanë dalë në shitje ende) Më i madh, më i mirë dhe më i shpejtë sesa iPhone 5S Sistemi Operativ: iOS 8 | Madhësia e ekranit: 4.7-inch | Rezolucioni: 1334 x 750 | Memorie: 1GB |Hapësira (Storage):16GB/64GB/128GB | Bateria: 1,810mAh | Kamera nga pas: 8MP | Kamera nga para: 1.2MP

GalaxyS6

  1. Samsung Galaxy S6/ Një telefon brilant që tregon se Samsung i ka të gjitha për të qenë më i miri.

Sistemi Operativ: Android 5 | Madhësia e ekranit: 5.1-inch | Rezolucioni: 1440 x 2560 | Memorie: 3GB | Hapësira (Storage): 32GB/64GB/128GB | Bateria: 2550mAh | Kamera nga pas: 16MP | Kamera nga para: 5MP

– See more at: http://lajmi.net/celularet-me-te-mire-per-momentin/#sthash.AUdHOMiX.dpuf

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-telefonat-me-te-mire-per-momentin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala