10 telefonat e mençur më të mirë

Autori:Avdyl Pajaziti

  • iPhone 5s – mund të jetë një vit i vjetër, por ende është një telefon i mirë, sidomos në qoftë se nuk do ndonjë ekran më të madh. Në qoftë se dëshiron një eksperiencë të mirë të iPhone me çmim të lirë, atëherë merr iPhone 5s.
  • Nexus 6 – telefoni i ri i Google-s, Nexus 6, është një pajisje masive me ekran 6 inch.
  • OnePlus One – është prodhim Kinez i cili sapo ka hyrë në treg, dhe iu ka bërë rivalitet firmave të mëdha. Ka ekran 6.6 inq dhe software të mrekullueshëm.
  • Moto X – telefoni i ri i Motorola, Moto X, i cili është futur në treg në Shtator, është një konkurrent për telefonin më të mirë Android.
  • HTC One M9 – ky telefon është një përsëritje e vogël e modelit të vitit të kaluar. Ka kamerë më të mirë, dizajn më të mirë, dhe procesor më të shpejtë.
  • . Samsung Galaxy Note 4 – Note 4 është ‘phablet-i’ më i mirë që mund të blini.
  • Samsung Galaxy S6 Edge – është pothuajse i njejtë me S6, mirëpo ka ekranin e lakuar, gjë që e bën të duket shumë bukur.
  • Samsung Galaxy S6 – Galaxy S6 është telefoni Android më i miri i bërë ndonjëherë nga Samsung.
  • iPhone 6 – në qoftë se nuk dëshiron një ‘phablet’ me ekran të madh, iPhone 6 është telefoni më i mirë që mund të blesh. Përveç në qoftë se dëshiron të përdorosh sisteme Android apo WindoWs, iPhone 6 duhet të jetë zgjedhja juaj e parë.
  • . iPhone 6plus – iPhone 6 është telefoni më i mirë për shumicën e njerëzve. Ekrani 5,5 inch është shumë i madh, mirëpo ky telefon ka bateri më të mirë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-telefonat-e-mencur-me-te-mire/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala