10 të famshmit me fëmijë sekretë

Autori:Avdyl Pajaziti

Dwayne Wade ishte një prej yjeve të fundit që pushtoi mediat botërore kur u raportua se ai ka një fëmijë sekret – ndërsa kështu edhe hyri në listën e personave të famshëm që kanë fëmijë që i mbajnë të fshehtë.

  1. Eddie Murphy
  2. Ludacris

Reperi, emri i vërtetë i së cilit është Christopher Bridges, ka pranuar kohë më parë se është baba i një vajze sekrete derisa ka qenë “në pauze” në lidhjen me të dashurën e tij disa vjeçare, Eudoxie.

Megjithatë, është raportuar se Eudoxie nuk e ka problem faktin se i dashuri i saj është bërë baba duke theksuar se ata kanë qenë të ndarë kur fëmija është ngjizur. E ëma e fëmijës së Ludacris është Tamika Fuller.

  1. Bow Wow

Reperi Bow Wow kishte mbajtur të fshehtë vajzën e tij Shai Moss derisa më 2011 vendosi të shkruante për lindjen e saj në një postim në faqen e tij në internet. Para se të zbulonte lajmin, ai më parë kishte mohuar raportet se është babai i fëmijës me modelen Joie Chavis.

  1. Arnold Schwarzenegger

Një prej rasteve më të jashtëzakonshme dhe më befasuese të botës së show-bizit ka qenë njoftimi i Arnold Schwarzenegger kur bëri me dije se është baba i fëmijës së pastrueses së shtëpisë së tij Mildred Baena derisa ka qenë ende i martuar me Maria Shriver.

  1. Dwayne Wade

Një ndër lajmet e fundit për atësi sekrete nga persona të famshëm është edhe ai i basketbollistit Dwayne Wade në lidhje me fëmijën e tij me Aja Metoyer.

Lajmi u bë publik në momentin më të padëshirueshëm për të – në kohën kur ai u fejua me të dashuren e tij disa-vjeçare, Gabrielle Union.

6.Chuck Norris

Në librin e tij “Against All Odds: My Story”, Norris ka zbuluar se është bërë baba pasi kishte tradhtuar bashkëshorten e tij të parë më 1962.

Ai nuk ka qenë i vetëdijshëm për ekzistencën e të bijës së tij të parë derisa vajza, e quajtur Dina, i kishte shkruar atij një letër më 1991, duke pretenduar se është e bija e tij.

  1. Gavin Rossdale

Rokeri Gavin Rossdale fillimisht ka qenë kumbar i vajzës së Pearl Lowe, Daisy Lowe. Por një test atësie i bërë më 2004 kishte zbuluar se Rossdale në të vërtetë është babai i fëmijës, që ka ardhur si rezultat i lidhjes 5-vjeçare të çiftit gjatë viteve të ’80-ta.

  1. Steve Tyler

E bija e solistit të Aerosmith, Liv Tyler, kishte lindur pas romancës së tij të shkurtër me modelen Bebe Buell. Ai e kishte kuptuar se është bërë baba vetëm pasi Liv kishte lindur.

  1. Matthew Knowles

Babai i Beyonces, Matthew Knowles, kishte një lidhje jashtëmartesore me aktoren e “Scrubs”, Alexsandra Wright, pas rreth 30 vjet martese me bashkëshorten e tij, Tina Knowles.

Djali i tyre lindi më 2010, një vit para se Beyonce të shkëpuste bashkëpunimin menaxherial me Matthew.

  1. Ray Charles

Muzicienti Ray Charles ka qenë një hamshor i vërtetë – ai ka lënë prapa 12 fëmijë me 9 gra të ndryshme. Jo gjithçka dihet për të gjithë fëmijët apo për vendndodhjen e tyre.

Por më 2004, Charles u kishte dhënë secilit prej tyre nga 500,000 dollarë me kushtin që nuk do të kërkonin trashëgimi nga pasuria e tij.

Pas vdekjes së tij më 2006, zotëruesit e pronës së tij u desh të padisnin shtatë fëmijët e tij për shkelje të marrëveshjes.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-te-famshmit-me-femije-sekrete/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala