10 Skywalks më spektakolar nga e gjithë Bota

Autori:Avdyl Pajaziti

Skywalk është një term për një Vendkalim qelqi SE t’ju ofrojë një pamje që godet mendjen. Nuk janë një shumë e skywalks nëpër botë, por këtu janë 10 prej tyre qe mendohet se janë më spektakolare.

1. Downtown tower in Sydney, Australia – 160m (525 feet) –

SKYWALK

2. Grand Canyon Skywalk, the second highest glass floor on Earth – 1219m (4000ft)

Grand Canyon Skywalk

3. Calgary Tower in Calgary, Alberta, Canada – 191m (626 feet)

3-calgary-tower-skywalk

4. Blackpool Tower in Blackpool, UK – 158m (519 feet)

The Blackpool Tower Reopens After Refurbishment

5. Spinnaker Tower in Portsmouth, UK – 170m (560 feet)

5-spinnaker-tower-skywalk-uk

6. “The Ledge” – Willis Tower, Chicago – 442m (1450 feet)

Tallest Skyscraper Dilemma

7. “Pas dans le Vide” View of Mont Blanc mountain – 3842m (12,604 feet) –

France Panoramic Drop

8. Ostankino TV Tower, Moscow, Russia – 540m (1772 feet)

8-ostankino-tv-tower-moscow

9. Shanghai World Financial Center, China – 474m (1555 feet)

9-shanghai-world-financial-center

10. Oriental Pearl Radio & TV Tower in Shanghai, China – 468m (1535 feet)

10-shanghai-tv-tower-skywalk

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-skywalks-me-spektakolar-nga-e-gjithe-bota/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala