10 skulpturat më të bukura në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Skulpturat dhe statujat janë pothuajse format më të bukura të artit. Një statujë e krijuar me kujdes ka aftësinë që të lë pa frymë të tjerët, t’i inspirojë dhe t’i bëjë të tjerët të mendojnë.

Shumica e statujave apo skulpturave që do t’i shihni më poshtë në fotografi gjenden në qytete të ndryshme të botës dhe kanë një histori në vete.

Më poshtë janë 10 prej statujave më të bukura në botë të shfaqura përmes fotografive:

1 2Charles-La-Trobe-Statue-Melbourne-Australia De-Vaartkapoen-Brussels-Belgium Giant-Tap-Tecnopark-Wintertur-Switzerland God-father-on-the-arch-of-heaven-Stockholm-Sweden Les-Voyageurs-Marseilles-France Man-Hanging-Out-Prague-Czech-Republic Mihai-Eminescu-Onesti-Romania Mustangs-By-Robert-Glen-Las-Colinas-Texas-USA

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-skulpturat-me-te-bukura-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala