10 Skulptura te mahnitshme prej kartoni(FOTO)

Autori:Avdyl Pajaziti

Chris Gilmour është një artist i lindur në Britani të Madhe por që jeton në Itali, ndërsa famën botërore e ka arritur falë skulpturave të tij të mahnitshme që i realizon vetëm me karton dhe ngjitës.

Që të gjitha skulpturat e tij janë të punuara nga kartoni, i cili, sipas Gilmourit, është material i lirë, i lehtë, dhe i kudondodhur.

Një pjesë e skulpturave të tij janë të punuara në madhësi natyrale, por ka dhe të tilla që janë skica “të vrazhda” që kujtojnë modelet e para-fabrikuara.

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-skulptura-te-mahnitshme-prej-kartonifoto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala