10 shtëpitë më të shtrenjta të VIP-ave

Autori:Avdyl Pajaziti

Të gjithë do të donin të jetonin në një shtëpi “ëndrrash”, me pishinë, fusha tenisi dhe futbolli, me një kopsht të mrekullueshëm…pikërisht si në  shtëpitë e VIP-ave! Më poshtë do të njiheni me 10 shtëpitë më të shtrenjta të tyre! Shikim të këndshëm!

10. OPRAH WINFREY

10

Ajo është një nga më të paguarat në botë dhe në fakt ka këtë shtëpi e cila kushton plotë 50 milionë dollarë!

9. KIM KARDASHIAN E KANYE WEST

9

Si ju duket kjo shtëpi? Kushton vetëm 11 milionë dollarë!

8. ASHTON KUTCHER

8.1

Jo keq edhe shtëpia e Ashton Kutcher! Ajo kushton 20 milionë dollarë!

7. JENNIFER ANISTON

7

A keni parë ndonjëherë shtëpi më të bukur se kjo? E mbi të gjitha, shikoni sa shumë panele diellor! E gjitha është pronë e të bukurës Jennifer Aniston! Shtëpia kushton  42 milionë dollarë!

6. ARNOLD SCHWARZENEGGER

6.1

Prona e aktorit amerikan Arnold Schwarzenegger ka kushtuar plotë 23 milionë dollarë!

5. RIHANNA

EXCL Aerial Shots of Rihanna's recently purchased 12 million dollar Pacific Palisades mansion

Mjafton të shohësh këtë shtëpi kaq të bukur që është ndërtuar prej 12 milionë dollarësh për të kuptuar se këngëtarja Rihanna trajtohet shumë mirë!

4. TIGER WOODS

4

Kjo është rezidenca e Tiger Woods, kampionit të famshëm të golfit: një perlë 40 milionë dollarëshe!

3. WILL SMITH

3

Kjo shtëpi fantastike, që gjendet në Malibu (Kaliforni), aktorit të njohur amerikan i ka kushtuar 20 milionë dollarë!

2. BILL GATES

AERIAL VIEW OF GATES' NEW HOME IN MEDINA

Në vendin e dytë është Xanadu e Bill Gates, rezidenca më e madhe private në Shtetet e Bashkuara të Amerikës: është ndërtuar në vitin 1997 dhe ajo ka kushtuar plotë 55 milionë dollarë!

1. ROD STEWART

1

Në krye të klasifikimit gjejmë këngëtarin e njohur britanik Rod Stewart, me këtë shtëpi të mrekullueshme, në Palm Beach: vlera e saj është plotë 12,5 milionë dollarë!

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-shtepite-me-te-shtrenjta-te-vip-ave/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala