10 shpikjet që do të ndryshojnë jetën tonë përgjithmonë

Autori:Avdyl Pajaziti

Teknologjia është shpikur për të na lehtësuar jetët tona dhe deri diku po varemi prej saj. Më poshtë do listojmë 10 nga shpikjet që do t’jua ndryshojnë jetën përgjithmonë.

1. Tostieri transparent

1

Ditët kur digjnit bukën e thekur iu erdhi fundi. Me tostierin transparent ju do të mund të shikoni sa është thekur buka juaj.

2. Thika me rende

3. USB me fjalëkalim

2

Siguroheni që USB-ën tuaj mos ta përdorë askush duke i vendosur një fjalëkalim.

4. Stilolapsi transparent

3

Shikoni çfarë jeni duke nënvizuar nëpërmjet stilolapsit transparent

5. Pantoflat me dritë

4

Nuk do të keni më frikë në errësirë

6. Mbrojtëse për sytë e fëmijëve gjatë larjes

fotoooo

7. Shkopinjtë me ventilator

Shkopinjtë me ventilator

Për rastet kur jeni shumë i uritur dhe nuk mund të prisni derisa ushqimi të ftohet.

8. Jastëku në formë libri

jastëku në formë libri

Kur rrini shumë kohë tek biblioteka, ky jastëk në formë libri është shoqëruesi perfekt.

9. Zinxhiri për xhaketë

Me këtë zinxhir ju mund të mbyllni xhaketën me një dorë.

10. Vend pushimi për macet tuaj

vend pushimi për macet

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-shpikjet-qe-do-te-ndryshojne-jeten-tone-pergjithmone/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala