10 rrugicat më të bukura në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Secili qytet identifikohet me ndonjë rrugë të famshme që ka histori të bujshme. Zakonisht këto rrugë apo rrugica janë të ngushta, të rrëpira, por që përshkojnë pjesët më romantike të qytetit, transmeton ngjyra.com.

Colmar, RajoniAlsace, Francë

Birgu, Maltë

Vilnius, Lituani

Chefchaouen, Marok

Bibury, Gloucestershire, Angli

Dubrovnik, Kroaci

San Huani Vjetër, Porto Riko

Ping Yao, Kinë

Kasbah des Udayas, Rabat, Marok

Ishulli Mikonos , Greqi

/ngjyra.com/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-rrugicat-me-te-bukura-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala