10 restauranët më të mirë në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

– Gaggan, Bangkok, Thailand

– D.O.M., São Paulo, Brazil

– Narisawa, Tokyo, Japan

– Dinner by Heston Blumenthal Restaurant, London, UK

– Mugaritz, San Sebastián, Spain

– Eleven Madison Park, New York, New York

– Central Restaurante, Lima, Peru

– Noma, Copenhagen, Denmark

– Osteria Francescana, Modena, Italy

– El Celler de Can Roca, Girona, Spain

 

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-restauranet-me-te-mire-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala