10 qytetet me trafikun më të tmerrshëm në botë [FOTO]

Autori:Avdyl Pajaziti

Këtë studim e ka publikuar revista ‘Time’ është kryer në 78 shtete rreth botës, ndërsa rezultati është nxjerrë duke e shumëzuar faktorin e fikjes dhe ndezjes së motorëve të makinave brenda një kilometri me gjatësinë e rrugës që përshkojnë veturat brenda atij shteti.

Rrezultatet e studimit i cili është bërë nga kompania e vajërave të veturave ‘Castrol’ tregojnë se banorët e Xhakartës (Indonezi) për shkak të tollovisë së madhe në komunikacion mesatarisht brenda një viti i ndezin dhe fikin motorët e makinave 33.240 herë.

Këtë studim e ka publikuar revista ‘Time’ është kryer në 78 shtete rreth botës, ndërsa rezultati është nxjerrë duke e shumëzuar faktorin e fikjes dhe ndezjes së motorëve të makinave brenda një kilometri me gjatësinë e rrugës që përshkojnë veturat brenda atij shteti.

10. Buenos Aires, Argentinë
29. Guadalajara, Meksikë
38. Bangkok, Tajlandë
47. Roma, Itali
56. Moska, Rusi
65. Shën Petersburg, Rusi

4. Surabaya, Indonezi
83. Mexico City, Meksikë

2. Stambolli, Turqi
101. Gjakarta, Indonezi
11

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-qytetet-me-trafikun-me-te-tmerrshem-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala