10 qytetet më të rrezikshme në botë

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëse jeni lodhur duke lexuar për vende të bukura dhe të mahnitshme, atëherë ky artikull është për ju.

Kjo listë do t’ju njoftojë me qytetet më të rrezikshme në botë, në të cilat nuk do të ishte mirë që të shkonit.

1. Lagos, Nigeri

2. Moska, Rusi

3. Santo Domingo, Republika Dominikane

4. Rio de Zhaneiro, Brazil

5. Bangkok, Tajlandë

6. Capetown, Afrikë të Jugut

7. Port-au Prince (Porti i Princit), Haiti

8. St. Louis, SHBA

9. Bogota, Kolumbi

10. Ciudad Juarez, Meksikë

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/10-qytetet-me-te-rrezikshme-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala